شیوه اعتبارسنجی دریک

  • 1399-04-22
  • 937 بازدید

اعتبارسنجی افراد متقاضی برای دریافت وام خرید کالا مبتنی بر توان مالی و رفتار اعتباری متقاضیان است که به عنوان اولین اقدام برای شناخت مشتری استفاده می‌شود. به طور عمومی فرآیند اعتبار سنجی در شرکت ها و موسسات مالی برای متقاضیان زمان بر و دردسر ساز است. این مساله در برخی موارد تا جایی بغرنج میشود که بسیاری از متقاضیان از آن صرف نظر میکنند.

با عنایت بر همین موضوع دریک (deric) تا حد امکان این فرآیند را بهینه کرده و آن را در کوتاه ترین زمان ممکن بدون نیاز به ضامن انجام می‌دهد.

مراحل اعتبارسنجی:

الف) دریک برای اعطای اعتبار 9 درصدی هیچگونه اعتبارسنجی انجام نمی‌دهد و تمامی فرآیند را تنها به امضای یک تفاهم نامه در هنگام تحویل کالا خلاصه کرده است.

ب) برای دریافت اعتباری بالاتر از 9 درصد باید فرم اعتبارسنجی موجود در اپلیکیشن کامل شود. پ) پس از تکمیل فرم، کارشناسان دریک با توجه به آن درصد اعتباری که می‌تواند به متقاضی اعطا شود را مشخص می‌کنند. این اعتبار نهایت می‌تواند تا سقف 50 درصد به متقاضی تعلق گیرد.

ت) متقاضی پس از مشخص شدن میزان اعتباری که به وی تعلق گرفته است، می‌تواند کالای خود را خریداری کند.

ث) در نهایت، در هنگام تحویل کالا، متقاضی باید مدارک موارد تکمیلی در فرم اعتبارسنجی را اظهار کند. به عنوان مثال اگر متقاضی در هنگام تکمیل فرم خود را کارمند بانک معرفی کرد، باید کارت کارمند بانکی بودن خود یا کد پرسنلی خود را هنگام دریافت کالا نشان دهد. همچنین متقاضی در صورت داشتن چک صیاد یا ارائه سفته، با توجه به مواردی که درون فرم اعتبار سنجی تکمیل کرده اند، میتوانند سقف اعتبار را به خود اختصاص دهند.

اعتبارسنجی

تشویق خوش حسابی

پس از پایان بازپرداخت ها، با توجه به رفتار اعتباری متقاضی مانند پرداخت به موقع اقساط، 10 الی 20 درصد اعتبار دریافت شده قبلی به اعتبار جدید متقاضی افزوده می‌شود. به عنوان مثال شخصی 20 میلیون تومان اعتبار دریافت کرده است و تمامی بازپرداخت ها را در زمان مقرر انجام داده است. لذا 4 میلیون تومان از اعتبار قبلی به کارت اعتباری الکترونیک او بازخواهد گشت که میتواند از آن در خریدهای بعدی استفاده کند.

جریمه عدم بازپرداخت

در صورت عدم بازپرداخت به موقع، متقاضی مشمول جریمه خواهد شد و ملزم است تا ماهانه 3 درصد اعتبار دریافت شده به عنوان جریمه دیرکرد پرداخت کند. در نهایت اگر پس از سه ماه بازپرداخت اصل اعتبار و جریمه صورت نگیرد، مراتب از طریق مراجع ذی صلاح پیگیری خواهد شد.

کاربران دریک برای اطلاع استفاده از اعتبار خود و شیوه های پرداخت خرید خود اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *