شیوه‌های پرداخت اعتباری و نقدی

  • 1399-04-22
  • 604 بازدید

کاربران شرکت سانا تدبیر پایا (دریک / deric) می توانند در هنگام ثبت سفارش، با در نظر گرفتن شرایط مطلوب برای خود یکی از دو روش پرداخت نقدی و پرداخت اعتباری را انتخاب کنند. پرداخت موفق تمامی هزینه در شیوه نقدی یا قسمتی از آن در شیوه اعتباری به منزله ثبت قطعی برای سفارش است. تنها در صورت مغایرت شرایط اعلام شده و مدارک اظهار شده در پرداخت اعتباری در هنگام اعتبار سنجی ثبت سفارش باطل است و مبلغ دریافتی از مشتری پس از کسر هزینه های حمل و نقل با مشتری عودت داده خواهد شد.

پرداخت نقدی

دریک همواره برای ایجاد فضای رقابتی، محصولات خود را با پایین تر قیمت نسبت به رقبای خود به مشتریان عزیز ارائه می‌کند. با اینحال اگر مشتری پرداخت نقدی را انتخاب کند، دو تا سه درصد مبلغ به او تخفیف داده خواهد شد.

پرداخت اعتباری

به منظور سهولت در انتخاب و در نظر گرفتن شرایط مشتریان عزیز، دریک حالت های مختلفی را برای اعطای اعتبار به مشتریان درنظر گرفته است. کاربر می‌تواند یکی از دو حالت اعتبار تا بیست درصدی و تا پنجاه درصدی را با مدت بازپرداخت یک یا دوماهه انتخاب کند. شرایط بازپرداخت و میزان سود در هریک از حالت ها با دیگری متفاوت است، لذا خواهشمندیم تا با دقت تمامی موارد را مطالعه بفرمایید.

پرداخت نقدی دریک

اقساط 20 درصدی یک ماهه:

در این حالت مشتری در هنگام ثبت سفارش کالا، 80 درصد مبلغ کل را پرداخت می کند و کالای مورد نظر خود را در همان روز تحویل می‌گیرد. همچنین مراحل اعتبار سنجی نیز در همان هنگام تحویل کالا صورت خواهد پذیرفت. نحوه بازپرداخت اعتبار 20 درصدی یک ماهه نیز به این ترتیب است که در هر دو هفته 10 درصد اعتبار دریافت شده بازپرداخت میشود.

اقساط 20 درصدی دو ماهه:

مشتری مانند حالت قبل، در هنگام ثبت سفارش کالا، 80 درصد مبلغ کل را پرداخت می کند و کالای مورد نظر خود را در همان روز تحویل می‌گیرد. نحوه بازپرداخت اقساط در حالت دوماهه نیز به این ترتیب است که در هر دو هفته 5 درصد اعتبار دریافت شده همراه با 3 درصد سود اعتبار دریافت شده بازپرداخت می‌شود.

اقساط 50 درصدی یک ماهه:

در این حالت، کاربر در هنگام سفارش کالا 50 درصد مبلغ کل را پرداخت می‌کند. اما تحویل کالا یک هفته پس از سفارش گذاری صورت می‌گیرد. فرآیند اعتبار سنجی در همان هنگام تحویل کالا صورت خواهد پذیرفت. نحوه بازپرداخت اعتبار 50 درصدی یک ماهه نیز به این ترتیب است که در دو هفته اول 25 درصد و دو هفته دوم 25 درصد اعتبار دریافت شده بازپرداخت میشود.

اقساط 50 درصدی دو ماهه:

کاربر باید در هنگام سفارش کالا 50 درصد مبلغ کل را پرداخت کند. تحویل کالا یک هفته پس از سفارش گذاری است که در همان هنگام تحویل کالا مراحل اعتبار سنجی نیز صورت خواهد پذیرفت. نحوه بازپرداخت اقساط در حالت دوماهه نیز به این ترتیب است که در دو هفته اول 20 درصد و دو هفته دوم ، سوم و چهارم 10 درصد اعتبار دریافت شده همراه با سود 3 درصدی بازپرداخت میشود.
به طور کلی در خرید اقساطی تخفیف 2 الی 3 درصدی وجود ندارد. فرآیند خرید اقساطی می‌تواند توسط مشتری به دو صورت یک ماهه و دو ماهه انتخاب شود. در خرید اقساطی یک ماهه، هیچ گونه سودی در ازای اعتبار داده شده به مشتری دریافت نخواهد شد. اما برای خرید اقساطی دو ماهه، کاربر می بایست سه درصد مبلغ اعتبار دریافت شده را به عنوان سود تسهیلات پرداخت کند. به عنوان مثال اگر کاربری برای خرید کالایی مبلغ دو میلیون تومان به عنوان اعتبار دریافت کند، در صورت انتخاب شیوه یک ماهه تنها همان دو میلیون تومان را بازپرداخت میکند و در صورت انتخاب اقساط دو ماهه مبلغ دو میلیون و شصت هزار تومان بازپرداخت میکند.

تشویق خوش حسابی

پس از پایان بازپرداخت ها، با توجه به رفتار اعتباری متقاضی مانند پرداخت به موقع اقساط، 10 الی 20 درصد اعتبار دریافت شده قبلی به اعتبار جدید متقاضی افزوده می‌شود. به عنوان مثال شخصی 20 میلیون تومان اعتبار دریافت کرده است و تمامی بازپرداخت ها را در زمان مقرر انجام داده است. لذا 4 میلیون تومان از اعتبار قبلی به کارت اعتباری الکترونیک او بازخواهد گشت که میتواند از آن در خریدهای بعدی استفاده کند.

جریمه عدم بازپرداخت

در صورت عدم بازپرداخت به موقع، متقاضی مشمول جریمه خواهد شد و ملزم است تا ماهانه 3 درصد اعتبار دریافت شده به عنوان جریمه دیرکرد به شرکت دریک / deric  پرداخت کند. در نهایت اگر پس از سه ماه بازپرداخت اصل اعتبار و جریمه صورت نگیرد، مراتب از طریق مراجع ذی صلاح پیگیری خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *